5 informacji o styczniowo-lutowym wydaniu Vogue Polska

5 informacji o styczniowo-lutowym wydaniu Vogue Polska
Autor Kordian Sobczak
Kordian Sobczak03.01.2024 | 8 min.

Najnowsze wydanie Vogue Polska to prawdziwa kopalnia wiedzy dla miłośników mody. Dowiecie się z niego o posłankach i senatorkach, które po raz pierwszy zasiądą w polskim parlamencie. Poznacie fenomen koreańskich marek podbijających świat. Przeczytacie o pasjach i planach młodej aktorki Martyny Byczkowskiej. Zajrzycie do paryskiego mieszkania projektantki Florence Cools. A to nie wszystko! Vogue opowie wam też o zapomnianych projektantkach mody oraz o stylu ikony lat 90. Carolyn Kennedy.

Posłanki i senatorki po raz pierwszy w parlamencie

W najnowszym wydaniu „Vogue Polska” poznamy sylwetki kobiet, które po raz pierwszy zasiądą w polskim parlamencie. Będą one decydować o przyszłości naszego kraju, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich poglądom i planom.

Jak podkreśla redaktorka naczelna magazynu, te kobiety dają nadzieję na lepsze jutro. Wśród parlamentarzystek znalazły się m.in. Joanna Wicha, Magdalena Biejat, Dorota Łoboda i Dorota Olko. Każda z nich ma inne priorytety, ale łączy je chęć zmiany i walka o prawa grup społecznych, które do tej pory były marginalizowane.

Posłanka Joanna Wicha skupia się na czterech filarach: ochronie zdrowia, postulatach młodych, kwestiach zdrowia psychicznego i integracji międzypokoleniowej. Z kolei dla senatorki Magdaleny Biejat najważniejsze jest wspieranie kobiet, osób starszych, dzieci i pracowników. Dorota Łoboda deklaruje, że będzie walczyć o prawa osób LGBT+, a Dorota Olko chce zająć się nauką i szkolnictwem wyższym.

Wielkie nadzieje

Te młode, aktywne kobiety budzą nadzieję, że w parlamencie pojawią się świeże pomysły i rozwiązania dla najbardziej palących problemów. Będzie to pierwsza taka szansa dla wielu grup społecznych. Czas pokaże, na ile posłankom i senatorce uda się wcielić swoje pomysły w życie.

Koreańskie marki podbijają światową modę

W najnowszym „Vogue Polska” możemy poczytać o modowym zjawisku, jakim są marki pochodzące z Korei Południowej. Tamtejsi projektanci coraz śmielej wychodzą na arenę międzynarodową i zdobywają uznanie na całym świecie.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że Koreańczycy chętnie wydają pieniądze na towary luksusowe - w 2022 roku te wydatki wzrosły tam o 24%. Poza tym azjatycka moda charakteryzuje się dyskretnym luksusem, nowoczesnym minimalizmem i często uniseksowym charakterem. Do tego ceny są na tyle przystępne, że ubrania te plasują się w segmencie „mid-luxury”.

W styczniowo-lutowym Vogue czytelnicy znajdą przewodnik po najciekawszych markach z Korei Południowej. Warto zapoznać się z tą modą, która na dobre podbija świat!

Nazwa marki Styl
Müssen Luksusowe futra i płaszcze
The Cashmere Kaszmirowe swetry

Skąd ten fenomen?

Niewykluczone, że za sukcesem koreańskich marek stoi nie tylko oryginalność i jakość ich projektów, ale także rosnąca popularność kultury Korei Południowej. Koreańskie seriale, filmy i muzyka podbijają świat, a moda podąża tym samym szlakiem.

Czytaj więcej: Glo Pl Cena - Znajdź Najlepszą Ofertę i Odkryj W pełni Bezpieczne Zakupy!

Pasje i plany Martyny Byczkowskiej

Martyna Byczkowska to młoda aktorka, którą możemy podziwiać w serialach „Absolutni debiutanci” oraz „1670” na Netfliksie. Choć na ekranie wciela się w role nastolatek, tak naprawdę jest już dorosłą, świadomą swojej wartości kobietą.

W wywiadzie dla „Vogue Polska” aktorka wyznaje, że nie przeszkadza jej, gdy mówi się do niej per „Martynka”. Wie, że role młodych dziewcząt nie cofają jej w rozwoju, a dają szansę na „drugie życie”. Byczkowska z optymizmem patrzy w przyszłość i zamierza rozwijać swoją karierę aktorską.

Fani seriali z jej udziałem na pewno będą mieli okazję podziwiać ją w kolejnych produkcjach. Pasją aktorki pozostaje aktorstwo i wiele wskazuje na to, że w tej dziedzinie osiągnie jeszcze większe sukcesy.

Role młodych dziewczyn nie cofają mnie w rozwoju, tylko dają mi drugie życie.

Wszechstronny talent

Martyna Byczkowska zdradza, że poza aktorstwem interesuje się też modą oraz śpiewem. Być może w przyszłości zobaczymy ją na scenie muzycznej lub nawet na wybiegu jako modelkę. Widać, że to wszechstronnie utalentowana młoda osoba.

Twórcze motto Mary Komasy

5 informacji o styczniowo-lutowym wydaniu Vogue Polska

Mary Komasa to znana wokalistka, performerka i aktywistka społeczna. Choć od dekady funkcjonuje na scenie muzycznej, nadal skupia się przede wszystkim na twórczym rozwoju, a nie utrzymywaniu sławy.

Artystka wyznaje, że w swojej twórczości chce pokazywać ludziom swój autorski świat. Stroni od innych bodźców i działa w poczuciu artystycznej izolacji. Jak twierdzi, ubrania są ważną częścią jej historii i sposobem na prowadzenie dialogu ze światem.

Fani Komasy mogą spodziewać się kolejnych niebanalnych projektów. Choć jej droga twórcza nie jest łatwa, wyraźnie widać jej konsekwentne dążenie do samorealizacji poprzez sztukę.

  • priorytetem pozostaje rozwój artystyczny
  • ubrania mają dla niej wymiar kreacyjny
  • tworzy swój autorski świat

Muza domu mody Chanel

Ciekawostką jest, że Mary Komasa została jedną z muz słynnego francuskiego domu mody Chanel. Być może wkrótce zobaczymy ją na wybiegach pokazującą najnowsze kreacje tej marki. Będzie to z pewnością nobilitacja dla polskiej artystki.

Zapomniane projektantki na wystawie w Nowym Jorku

Od grudnia 2022 roku w nowojorskim Costume Institute można oglądać wystawę „Women Dressing Women”, która przypomina postaci zapomnianych przez historię projektantek mody.

Są wśród nich m.in. Ann Lowe, która uszyła słynną suknię ślubną Jacqueline Kennedy czy Elizabeth Keckley projektująca dla rodziny Abraham Lincoln. Te utalentowane krawcowe i projektantki nie zostały docenione za życia tylko ze względu na kolor skóry.

Teraz nadszedł czas, by oddać im sprawiedliwość i uhonorować ich dorobek. Wystawa ma też promować dzisiejsze twórczynie mody, które wciąż muszą walczyć z dominacją mężczyzn w tej branży.

Projektantka Zasługi
Ann Lowe Autorka sukni ślubnej Jacqueline Kennedy
Elizabeth Keckley Projektantka rodziny Lincolna

Walka o równość trwa

Niestety nawet dziś utalentowane projektantki muszą mierzyć się z barierami i uprzedzeniami. Dlatego tak ważne jest przypominanie o ich osiągnięciach, aby zmienić dominującą, męskocentryczną narrację w świecie mody.

Styl minimalistki Carolyn Kennedy

Carolyn Bessette-Kennedy do dziś pozostaje ikoną stylu lat 90. Kreowała wizerunek kobiety nowoczesnej, niezależnej i eleganckiej. Jej styl cechowała prostota, wysoka jakość ubrań i ponadczasowość.

Carolyn pracowała w branży mody, więc znała się na kreowaniu wizerunku. Była muzą samego Calvina Kleina. Już wcześniej, jeszcze zanim poznała JFK Juniora, stawiała na klasyczne fasony, które nigdy nie wychodzą z mody.

Dziś wiele kobiet marzy o podobnej, kapsułowej garderobie z najwyższej jakości tkanin, odznaczającej się stylem i elegancją. To ponadczasowy ideał, do którego warto nawiązywać tworząc swoje stylizacje.

Używała mody do tego, by prowadzić dialog z otoczeniem albo by sobie z nim radzić.

Styl na całe dekady

Choć minęło już ponad 20 lat od śmierci Carolyn Kennedy, jej styl wciąż pozostaje inspiracją. Udowadnia, że klasyka, prostota i elegancja nigdy się nie starzeją. Być może za kolejne 20 lat kobiety wciąż będą czerpać z jej ponadczasowych stylizacji.

Podsumowanie

W najnowszym wydaniu „Vogue Polska” znajdziemy wiele interesujących materiałów poświęconych modzie, sztuce i społeczeństwu. Poznamy młode posłanki i senatorki, które wniosą świeżość do polskiej polityki. Dowiemy się o azjatyckich markach podbijających rynek mody. Przeczytamy wywiady z utalentowanymi artystkami - aktorką Martyną Byczkowską i wokalistką Mary Komasą. Zainspirujemy się stylem niezwykłej Carolyn Kennedy. I wreszcie - oddamy hołd zapomnianym projektantkom mody na nowojorskiej wystawie.

To tylko niektóre z tematów poruszanych w najnowszym numerze magazynu. Ich wspólnym mianownikiem jest chęć przybliżenia czytelnikom inspirujących sylwetek kobiet, które z powodzeniem realizują się w świecie sztuki i mody. Często muszą walczyć z barierami i uprzedzeniami, ale udowadniają, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Fakt, iż owe bohaterki pochodzą z różnych stron świata i epok, pokazuje ponadczasowość dążenia do samorealizacji. Bez względu na czasy i okoliczności - kobiety idą przez życie z podniesioną głową, nie bojąc się wyzwań. I za to należy im się szacunek.

Stąd w treści styczniowo-lutowego Vogue'a tak wyraźnie przebija optymizm i wiara w ludzkie możliwości. To pokrzepiające przesłanie, szczególnie istotne w dobie kryzysów i niepokojów społecznych. Przykłady zawarte w magazynie uczą, że z pozoru małe gesty i wybory mogą mieć wielki, pozytywny wpływ na całe otoczenie. Każda próba zmierzenia się z problemami, nawet na niewielką skalę, powoduje, że świat staje się lepszy choć odrobinę. A skoro jednostki potrafią budować pozytywną zmianę - dlaczego nie miałoby się to udać całym społeczeństwom?

Podsumowując: nowy „Vogue Polska” to prawdziwa uczta dla miłośników mody, ale także lektura niezwykle inspirująca w wymiarze społecznym. Przypomina, że dzięki determinacji w dążeniu do celu można osiągnąć niemal wszystko. Promuje też szacunek dla drugiego człowieka bez względu na płeć czy kolor skóry. To magazyn, który pozytywnie nastraja i napawa nadzieją, a do tego świetnie się go czyta! Gorąco polecamy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Zakochaj się w stylach: różowy i biały oraz niebieski i szary
  2. Klasyka inaczej? Szykuje się modowa rewolucja w Vogue Polska Living
  3. Odkryj Najnowszą Kolekcję Sandałów damskich Boccato - Obuwie i Klapki W Jednym!
  4. Zobacz Buty Zimowe na Szeroką Stopę! Stylowe i Wygodne dla Każdej Kobiety
  5. Zdobądź Wyjątkowe Pierścionki z Kolorowymi Kamieniami - Twój Idealny Akcent Stylu!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kordian Sobczak
Kordian Sobczak

Będąc ekspertem rynku dóbr luksusowych analizuję najnowsze trendy w modzie, zegarkach, galanterii skórzanej i perfumach. Recenzuję topowe marki. Sprawdzam co na topie wśród gwiazd i celebrytów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły