Odkryj Najlepszy Czarny Humor w Żartach z Czarnym Humorem - Śmiech Garantowany!

Odkryj Najlepszy Czarny Humor w Żartach z Czarnym Humorem - Śmiech Garantowany!
Autor Kordian Sobczak
Kordian Sobczak23.11.2023 | 6 min.

Żarty czarny humor to specyficzny rodzaj humoru, który porusza ciemne i kontrowersyjne tematy takie jak śmierć, choroby, nieszczęścia czy nawet tragedie. Choć dla wielu może wydawać się niestosowny lub obraźliwy, dla innych jest sposobem radzenia sobie z przytłaczającą rzeczywistością poprzez zdystansowanie się i rozładowanie napięcia. W tym artykule przybliżę Ci najlepsze żarty czarnego humoru, które rozbawią Cię do łez i pozwolą zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Kluczowe wnioski:
 • Żarty czarnego humoru pozwalają spojrzeć z dystansu na ciężkie tematy.
 • Pomagają one odreagować stres i rozładować napięcie.
 • Niektórzy uważają je za niestosowne, inni za wyzwalające.
 • Zbieram tu najlepsze, najśmieszniejsze żarty tego typu.
 • Zapraszam do lektury i śmiechu do rozpuku!

Żarty czarnego humoru o śmierci

Żarty o śmierci to klasyka czarnego humoru. Choć temat śmierci jest poważny i budzi grozę, dobry żart pozwala spojrzeć na nią z przymrużeniem oka. Humor jest wszak najlepszym lekarstwem, również na lęk przed śmiercią.

Oto kilka przykładów najlepszych żartów czarnego humoru o śmierci:

 • Po śmierci chcę, żeby na moim nagrobku napisali: "W końcu się udało!".
 • Dzwonię do nieba. - Halo? - przepraszam, źle wybrałem numer!

Czarny humor o śmierci niejednokrotnie bazuje na słowach, kalamburach językowych czy absurdalnych sytuacjach. Nierzadko też są to makabryczne żarty graficzne, memy internetowe.

Najlepsze makabryczne memy o śmierci

W czarnym humorze chodzi o efekt. Dobry żart, nawet na pozór obrazoburczy, powinien rozbawić. I takie właśnie są najlepsze memy czarnego humoru o śmierci - mimo makabrycznej tematyki bawią do łez.

Oto kilka przykładów:

Żarty czarnego humoru o chorobach

Podobnie jak śmierć, choroby to temat budzący lęk. Nic więc dziwnego, że i one są wdzięcznym tematem czarnego humoru. Żarty o chorobach pozwalają zdystansować się do cierpienia.

Oto garść najlepszych przykładów:

Doktorze, boję się, że jestem hypochondrykiem.
- A skąd Pan to wie, przecież jest Pan zupełnie zdrowy!

Widać wyraźnie, że podobnie jak w przypadku żartów o śmierci, także te o chorobach często bazują na słowach i sytuacjach absurdalnych, niemożliwych.

Rodzaj choroby Przykład żartu
Cukrzyca - Czy wiesz, że twoja żona ma romans z cukiernikiem?
- Skąd ten absurd?!
- Bo zostawiła u mnie wyjątkowo słodkie majtki!

Nie brakuje również memów internetowych żartujących z chorób. Wszystko jednak z dystansem i przymrużeniem oka!

Żarty czarnego humoru o samobójstwie

Samobójstwo to temat tabu, ale żarty z czarnego humoru poruszają właśnie kwestie kontrowersyjne. Dlatego i samobójstwo jest wdzięcznym tematem tego typu dowcipów.

Oto charakterystyczne przykłady:

- Tato, dlaczego wujek skoczył z mostu?
- Bo nie mógł zapłacić rat za mieszkanie, synu.
- A dlaczego nie sprzedał mieszkania przed skokiem?

Podobnie jak w przypadku innych dowcipów bazujących na czarnym humorze, także te o samobójstwie grają absurdem i paradoksami.

Memy o samobójstwie

Równie popularne co klasyczne tekstowe żarty są memy graficzne. Znajdziemy w nich wiele przerażających i komicznych obrazków nawiązujących w paskudny, acz zabawny sposób do samobójstwa.

Żarty czarnego humoru o religii

Odkryj Najlepszy Czarny Humor w Żartach z Czarnym Humorem - Śmiech Garantowany!

Wiara dla wielu osób jest tematem świętym, którego się nie rusza. Ale nie dla czarnego humoru! Mimo że żarty o religii bywają kontrowersyjne, dla niektórych stanowią ujście i sposób na podważenie autorytetów.

Oto charakterystyczne przykłady tego typu dowcipów:

- Tato, czy Jezus umie chodzić po wodzie?
- Umie, synku.
- To czemu nie chodzi po moim talerzu z zupą?

Humor o religii porusza zazwyczaj kwestie wiary, cudów i ewidentnych sprzeczności, które próbuje obnażyć i ośmieszyć.

Memy religijne

Obok klasycznych dowcipów słownych, bardzo popularne są tzw. żarty graficzne, czyli memy przedstawiające zabawne scenki z udziałem postaci religijnych.

Żarty czarnego humoru o tragediach

Czarny humor słynie z tego, że nie cofnie się przed żadną kontrowersją. Chętnie sięga po tematy tragedii, by wywołać makabryczny śmiech. Zamachy, katastrofy, wojny - wszystko to stanowi inspirację dla tego typu dowcipów.

Oto charakterystyczne przykłady:

 • Po zamachu na World Trade Center zaczęli budować wieżowiec obok. Widząc to, pilot samolotu krzyknął: "Kurde, niedocelowałem!"
 • Titanic tonie. Orkiestra gra do końca. Nagle dyrygent zatrzymuje muzykę i krzyczy:
  - Teraz na lodowiec! Raz, dwa, trzy!

Tak jak widać, dowcipy bazują na tragediach, bawiąc się losem ofiar. Dla wielu jest to przesada i brak szacunku. Ale czarny humor od zawsze słynął z przekraczania granic.

Żarty czarnego humoru dla dorosłych

Mroczne żarty kierowane są głównie dla dorosłych o mocnych nerwach. Niektórzy uważają je za zbyt drastyczne, inni zaś doceniają odwagę poruszania trudnych tematów.

Oto typowe przykłady najmocniejszych żartów:

- Ile kosztuje aborcja w Chinach?
- Jakieś 10 centów.

- Dlaczego Mur Chiński ciągnie się tak daleko?
- Ponieważ Chińczycy budują go od środka.

Niektóre żarty mogą razić okrucieństwem. Jednak dla wielbicieli najlepszego czarnego humoru stanowią źródło dzikiej, wyzwalającej satysfakcji.

Podsumowanie

W powyższym artykule zebrałem dla Ciebie najlepsze żarty czarnego humoru, które rozbawią Cię do łez. Dowcipy o śmierci, chorobach, tragediach czy religii pokazują, że czarny humor nie cofnie się przed żadnym tematem, nawet najbardziej kontrowersyjnym. Choć niektórzy uznają go za zbyt paskudny, ja uważam, że pozwala zdystansować się do otaczającego nas zła. Śmiech to zdrowie - także ten wywołany przez najlepsze żarty z czarnym humorem!

Mam nadzieję, że chociaż część z prezentowanych tu dowcipów Cię rozbawiła. Są wśród nich zarówno klasyczne tekstowe żarty, jak i zabawne memy obrazkowe. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie - od żartów lekko złośliwych po te najmocniejsze, wybitnie drastyczne. Jeśli artykuł przypadł Ci do gustu, koniecznie podziel się nim ze znajomymi! W końcu najlepszy czarny humor smakuje najlepiej w dobrym towarzystwie!

Na sam koniec pragnę jeszcze podkreślić, że choć wiele z przytoczonych tu żartów opiera się na paradoksach i przejaskrawieniach, kryją one w sobie ziarnko prawdy na temat kondycji ludzkiej. Śmiejąc się z najczarniejszych zakamarków istnienia, być może zdołamy je choć trochę rozjaśnić.

Żarty pozwalają lżej znieść ciężary dnia codziennego. Dlatego mam nadzieję, że choć na chwilę udało mi się odciążyć Twoje serce ciężarem i sprawić, że zapomniałeś o kłopotach. Uśmiechnij się i pomyśl sobie: "Hej, życie nie jest takie złe!"

Najczęstsze pytania

Żarty czarnego humoru poruszają kontrowersyjne tematy i dla wielu osób mogą wydawać się niestosowne lub wręcz obraźliwe. Jednak dla innych stanowią ujście, sposób na rozładowanie napięcia i zdystansowanie się do trudnej rzeczywistości. Jeśli przyjmiesz do nich właściwą postawę - zrezygnujesz z osądzania i po prostu się pośmiejesz - mogą być pożytecznym narzędziem radzenia sobie ze stresem.

W internecie znajdziesz mnóstwo stron, portali czy forów zbierających tego typu dowcipy. Nierzadko mają one specjalne działy poświęcone konkretnym kategoriom - na przykład żartom o śmierci, chorobach czy religii. Często są to tzw. demotywatory lub memy, czyli obrazki z krótkim, zabawnym podpisem.

Mimo poważnej, czasem makabrycznej tematyki, żarty czarnego humoru działają na wyobraźnię i potrafią rozbawić do łez. Dzieje się tak, ponieważ opierają się na paradoksach, przesadzie, odwracaniu stereotypów. Uwalniają też od napięcia związanego z tymi trudnymi zagadnieniami.

Trudno wskazać jedno konkretne źródło. To raczej zjawisko oddolne, spontanicznie zrodzone w internetowych społecznościach. Chociaż są też portale specjalizujące się w zbieraniu i publikowaniu tego typu treści, zazwyczaj powstają one anonimowo i zyskują popularność w postaci memów czy wpisów na forach.

Przeważnie są to osoby o mocnych nerwach i specyficznym poczuciu humoru, które nie boją się kontrowersji, a nierzadko je wręcz uciekają. Łączy je dystans do otaczającej rzeczywistości, potrzeba rozładowania napięcia poprzez śmiech oraz chęć zakwestionowania tego, co powszechnie uznawane za świętość.

5 Podobnych Artykułów

 1. Zakochaj się w stylach: różowy i biały oraz niebieski i szary
 2. Klasyka inaczej? Szykuje się modowa rewolucja w Vogue Polska Living
 3. Odkryj Najnowszą Kolekcję Sandałów damskich Boccato - Obuwie i Klapki W Jednym!
 4. Zobacz Buty Zimowe na Szeroką Stopę! Stylowe i Wygodne dla Każdej Kobiety
 5. Zdobądź Wyjątkowe Pierścionki z Kolorowymi Kamieniami - Twój Idealny Akcent Stylu!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kordian Sobczak
Kordian Sobczak

Będąc ekspertem rynku dóbr luksusowych analizuję najnowsze trendy w modzie, zegarkach, galanterii skórzanej i perfumach. Recenzuję topowe marki. Sprawdzam co na topie wśród gwiazd i celebrytów.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email