Te hity wbiją cię w fotel kinowy! Zapowiedzi najgorętszych premier polskiego kina

Te hity wbiją cię w fotel kinowy! Zapowiedzi najgorętszych premier polskiego kina
Autor Jan Cieślak
Jan Cieślak20.05.2024 | 3 min.

Kochani kinomani, trzymajcie się mocno! W tym roku na ekranach polskich kin pojawi się cała plejada wyjątkowych tytułów, które z pewnością zrobią na Was ogromne wrażenie. Od wzruszających biografii Simony Kossak czy Jerzego Kuleja, przez zapierający dech w piersiach film science fiction "Supersiostry", aż po najnowsze produkcje Netfliksa - przygotujcie się na potężną dawkę emocji!

Nowe oblicza kina biograficznego: Kossak, Kulej i inne

W nadchodzącym roku miłośnicy polskich filmów 2024 będą mieli okazję poznać niezwykłe historie z życia wybitnych Polaków. Jedną z najbardziej oczekiwanych premier będzie z pewnością "Simona Kossak" w reżyserii Adriana Panka. Film przybliży nam postać ekscentrycznej naukowczyni i badaczki przyrody, córki słynnych malarzy.

Inną premierą polskiego filmu 2024, na którą warto czekać, jest "Kulej" Xawerego Żuławskiego. Biografia dwukrotnego mistrza olimpijskiego w boksie, Jerzego Kuleja, przeniesie nas do lat 60. XX wieku i pokaże nam drogę tej niezwykłej postaci do sportowego sukcesu.

To jednak nie koniec zwiastunów filmów 2024 opowiadających o życiu znanych Polaków. Czekają nas także takie tytuły jak "Minghun" Jana P. Matuszyńskiego z Marcinem Dorocińskim w roli głównej czy "Nie jesteś sama" - dokument o aktywistkach Aborcyjnego Dream Teamu.

Science fiction w polskim wydaniu – "Supersiostry" i "The Hive"

Rok 2024 przyniesie także kilka ciekawych premier polskich filmów z gatunku science fiction. Jedną z nich będą "Supersiostry" - rodzima odpowiedź na popularne "Stranger Things". W filmie nastoletnia Ala odkrywa, że ma siostrę obdarzoną supermocami, o której istnieniu wcześniej nie wiedziała.

Kolejną pozycją tego typu będzie "The Hive" - dystopijna premiera polskiego filmu 2024 od Netfliksa. Przeniesie ona widzów do przyszłości, do wielkiego miasta, w którym część mieszkańców tkwi w społecznej próżni, zapomniana przez system.

Oba te zwiastuny filmów 2024 zapowiadają niesamowite historie pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Fani gatunku science fiction z pewnością znajdą w nich coś dla siebie i będą mogli po raz kolejny podziwiać kreatywność polskiego przemysłu filmowego.

  • Pozostałe premiery w 2024 roku:

    • Nieobliczalna - adaptacja powieści Magdy Stachuli
    • Kolory zła. Czerwień - adaptacja kryminału Małgorzaty Oliwii Sobczak

Czytaj więcej: Niesamowita przemiana Sylke Golding. Wiek nie gra roli, gdy robi karierę na wybiegach

Seriale i premiery od Netfliksa – dramatyczne życiowe historie

Zdjęcie Te hity wbiją cię w fotel kinowy! Zapowiedzi najgorętszych premier polskiego kina

W nadchodzącym roku nie zabraknie także głośnych premier filmowych 2024 na platformach streamingowych. Jedną z nich będzie "Nieobliczalna" - pierwsza oryginalna polska produkcja od Prime Video, adaptacja głośnej powieści Magdy Stachuli.

Netflix ze swojej strony zaserwuje nam między innymi "Kolory zła. Czerwień" na podstawie bestsellerowego kryminału Małgorzaty Oliwii Sobczak. Akcja rozgrywa się w latach 90., gdy w Sopocie dochodzi do tajemniczej zbrodni na nastolatce.

Oba te zwiastuny filmów 2024 zapowiadają trzymające w napięciu, pełne zwrotów akcji historie, które na pewno przykują uwagę widzów. To kolejny dowód na to, że poziom polskiego przemysłu filmowego stale rośnie, gwarantując emocje na najwyższym poziomie.

Podsumowując, przegląd premier filmowych 2024 obfituje w wiele ciekawych tytułów - od wyczekiwanych biografii, przez science fiction, po kryminały i dramaty obyczajowe. Bez wątpienia każdy kinoman znajdzie w tej plejadzie coś dla siebie.

Najczęstsze pytania

Wśród największych hitów roku 2024 wyróżniają się takie tytuły jak: "Simona Kossak" - biograficzny film o słynnej badaczce przyrody, "Kulej" opowiadający o życiu mistrza olimpijskiego w boksie Jerzego Kuleja, a także "Supersiostry" – polska odpowiedź na serialową produkcję "Stranger Things".

W nadchodzącym roku możemy spodziewać się wielu ciekawych premier polskich filmów biograficznych, jak i z gatunku science fiction. Nie zabraknie również kryminałów (np. "Kolory zła. Czerwień"), a także dramatów obyczajowych poruszających ważne społecznie tematy (np. "Nie jesteś sama").

Największe platformy streamingowe, takie jak Netflix i Prime Video, w 2024 roku zaprezentują polskie premiery. Przykładami są "Nieobliczalna" na Prime Video oraz "Kolory zła. Czerwień" i "The Hive" na Netfliksie.

Wyjątkową pozycją będzie reżyser Adrian Panek, który w 2024 roku wyreżyseruje zarówno film biograficzny "Simona Kossak", jak i mroczny kryminał "Kolory zła. Czerwień" na podstawie bestsellerowej powieści.

W premierach z 2024 roku zobaczymy różnorodną tematykę - od biografii wybitnych Polaków, przez naukową fantastykę i kryminały, aż po ważne społeczne kwestie takie jak walka o prawo do decydowania o własnym ciele – jak w dokumencie "Nie jesteś sama".

5 Podobnych Artykułów

  1. Zakochaj się w stylach: różowy i biały oraz niebieski i szary
  2. Niespodziewane odkrycie: Czy przeszłość trzyma nas w swoim uścisku?
  3. Odkryj Najnowszą Kolekcję Sandałów damskich Boccato - Obuwie i Klapki W Jednym!
  4. Zobacz Buty Zimowe na Szeroką Stopę! Stylowe i Wygodne dla Każdej Kobiety
  5. Zdobądź Wyjątkowe Pierścionki z Kolorowymi Kamieniami - Twój Idealny Akcent Stylu!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jan Cieślak
Jan Cieślak

Będąc projektantem biżuterii dzielę się na blogu inspiracjami z podróży, targów branżowych i pokazów mody. Prezentuję najnowsze kolekcje biżuterii autorskiej i z wrappingu. Ujawniam kulisy pracy jubilera.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły